نخستین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در قرچک برگزار می‌شود

ویژه, قرچک, اصلی, اسلامی, لباس, فرهنگی, اخبار پاکدشت 30 مرداد 1397 30 مرداد 1397


امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)

به گزارش ندای وارنا؛علی‌اصغر شهیری گفت‌، با اعلام این خبر اظهار داشت: این نمایشگاه از اول  تا هشتم شهریورماه جهت حمایت از کالای ایرانی در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرستان قرچک با همکاری سپاه، فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این نمایشگاه برای ترغیب و تشویق طراحان لباس بومی و فراهم آوردن زمینه مطلوب برای کشف و ظهور استعدادهای خلاق مرتبط با طراحی پوشاک، معرفی طراحان مستعد و توانمند، کارخانجات و تولیدی‌های پوشاک و توسعه فضای تعامل و همکاری میان فعالان صنعت پوشاک و منسوجات و مراکز آموزشی و دانشگاه‌های فعال در زمینه پوشاک انجام می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ۱۵ خرداد قرچک همچنین افزود: هدف اصلی این نمایشگاه اشتغال پایدار برای زنان سرپرست و بدسرپرست، استعدادیابی در عرصه طراحی پوشاک به سبک ایرانی – اسلامی و ایجاد بازار رقابتی در میان فعالان این عرصه است و تولیدکنندگان داخلی به پیاده‌سازی فرهنگ اسلامی در پوشاک جامعه تشویق می‌شوند.

شهیری ادامه داد: این نمایشگاه مشتمل بر ۳۵ غرفه است که هر کدام ۱۲ محصول را با تخفیف ویژه ارائه می‌دهد و در کنار آن‌ها غرفه چادر، غذای سالم و غرفه کودکان نیز در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه می‌تواند زمینه‌سازی برای ورود مفاهیم علمی ‌و پژوهش‌های تخصصی و میان رشته‌ای به عرصه مد و لباس و فراهم کردن بستر آشنایی با تحولات مد و پوشاک، مدسازی، به کارگیری و اشاعه نمادها، نشان‌ها و مؤلفه‌های هویت اسلامی ایرانی در عرصه مد، لباس و سبک زندگی باشد.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

بدون برچسب

376 بازدید کل ، 1 امروز

  

کد مشاهده سریع در موبایل

هومد

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر