نخستین نمایشگاه مد و لباس ایرانی اسلامی در قرچک برگزار می‌شود

ویژه, قرچک, اصلی, اسلامی, لباس, فرهنگی, اخبار پاکدشت 30 مرداد 1397 30 مرداد 1397


به گزارش ندای وارنا؛علی‌اصغر شهیری گفت‌، با اعلام این خبر اظهار داشت: این نمایشگاه از اول  تا هشتم شهریورماه جهت حمایت از کالای ایرانی در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرستان قرچک با همکاری سپاه، فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این نمایشگاه برای ترغیب و تشویق طراحان لباس بومی و فراهم آوردن زمینه مطلوب برای کشف و ظهور استعدادهای خلاق مرتبط با طراحی پوشاک، معرفی طراحان مستعد و توانمند، کارخانجات و تولیدی‌های پوشاک و توسعه فضای تعامل و همکاری میان فعالان صنعت پوشاک و منسوجات و مراکز آموزشی و دانشگاه‌های فعال در زمینه پوشاک انجام می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ۱۵ خرداد قرچک همچنین افزود: هدف اصلی این نمایشگاه اشتغال پایدار برای زنان سرپرست و بدسرپرست، استعدادیابی در عرصه طراحی پوشاک به سبک ایرانی – اسلامی و ایجاد بازار رقابتی در میان فعالان این عرصه است و تولیدکنندگان داخلی به پیاده‌سازی فرهنگ اسلامی در پوشاک جامعه تشویق می‌شوند.

شهیری ادامه داد: این نمایشگاه مشتمل بر ۳۵ غرفه است که هر کدام ۱۲ محصول را با تخفیف ویژه ارائه می‌دهد و در کنار آن‌ها غرفه چادر، غذای سالم و غرفه کودکان نیز در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: این نمایشگاه می‌تواند زمینه‌سازی برای ورود مفاهیم علمی ‌و پژوهش‌های تخصصی و میان رشته‌ای به عرصه مد و لباس و فراهم کردن بستر آشنایی با تحولات مد و پوشاک، مدسازی، به کارگیری و اشاعه نمادها، نشان‌ها و مؤلفه‌های هویت اسلامی ایرانی در عرصه مد، لباس و سبک زندگی باشد.

منبع : تسنیم

انتهای پیام/

بدون برچسب

235 بازدید کل ، 1 امروز

  

کد مشاهده سریع در موبایل

انتخاب مکان برای جستجوی دقیق تر